דף הבית >> My-Data >> דפי בריאות >> מחקרים וסקרים >> כיצד נסכל את מגיפת השפעת?
 

 

 כיצד נסכל את מגיפת השפעת?  - נילי גולן (תרגום ועריכה)  שפעת

נילי גולן  נילי גולן

מנהלת פורטל מידעתא
מידענות, ניהול תוכן
ניהול וקידום אתרים 

גבעת יואב
רמת הגולן 12946
טל: 0775163321 

web@my-daata.com
חוקרים טוענים שפעילות פשוטה כמו: רחיצת ידיים, לבישת מסיכה וחלוק עשויים למלא תפקיד חשוב בבלימת הפצתה של השפעת.
למרות הכפלת מאגר התרופות האנטי וירליות המיועדות למגיפה עתידית חוקרים אוסטרלים באוניברסיטת בונד טוענים כי התרופה היעילה, פשוטה, זולה וזמינה ביותר. המחקר התפרסם באתר של  British Medical Journal ולדעת הכותביים מגיפת עתידית של שפעת היא בלתי נמנעת. קימת דאגה להפצת וירוסים נוספים כמו וירוס הסארס*. כבר היום עדויות שחיסון ותרופות אחרות אנטיוירליות לא יספקו את ההגנה המתאימה למניעת הפצתה של המחלה.
המחקר האחרון סקר 51 עבודות על פעילות פיזית פשוטה במניעת הפצת וירוסים. חלק מהמחקרים עסק בעיקר בהפצת וירוס הסארס, מגיפה שפרצה בדרום מזרח אסיה בשנת 2002. המחקר גילה כי רחיצת ידיים, לבישת מסיכה וכפפות היו אפילו יותר יעילים בשילוב ביניהם.
מסקנות המחקר הן כי שילוב בין בידוד ופעילויות אלה עשוי להיות משמעותי ביותר במלחמה נגד השפעת.
ד"ר תום ג'פרסון מסכם: אתה חושש להדבק בשפעת? רחץ ידיים, המנע ממגע עם חולים, ואולי תשתמש במסכת נייר וכפפות חד פעמיות.
ד"ר מרטין דאוס, מומחה לרפואה משפחתית ב  McGill University, Montreal,   רואה את הפיתרון הזה כנוח במיוחד לאוכלוסיות עניות.
למרות זאת, הוא טוען שיש פחות מדי מחקרים והתייחסות של ממשלים ברחבי העולם למניעת מגיפת השפעת, למרות שלכל הדעות היא עלולה להיות אירוע קטסטרופאלי.
 
למרות הדרך הפשוטה להימנע מהמחלה, טוב עשתה ממשלת בריטניה שהכינה מלאי מספיק של חיסונים טוען פרופ' ג'ון אוקספרוד ראש המחלקה להיגיינה ומומחה להפצת מחלות בבי"ס לרפואה, קווין מרי. לדעתו החשיבה שרחיצת ידיים ולבישת מסיכה הם פתרון הולם למחלה היא נמהרת ואפילו טיפשית !!
 
אז, אנחנו צריכים לכסות את האף והפה בזמן התעטשות ולמהר לרחוץ ידיים לאחר מכן !
להימנע מביקור אצל חולים,
כאשר בני משפחתינו חולים נכסה את גופנו ונמנע ממגע איתם, אבל מה עם החולים האלמונים שנפגוש בחנות, בבית הקפה, באוטובוס וברכבת? עליהם לא דברו במחקר זה,
ואולי אנחנו זקוקים למחקרים נוספים?
 
מה שבטוח, אם תשבו בבית ליד המחשב לא תדבקו בוירוסים, לפחות לא באלה.
 
מקור: אתר BBC
סארס (ויקיפדיה) -  זן לא רגיל של דלקת ריאות אשר הופיע לראשונה בנובמבר 2002, במחוז גואנגדונג בסין. הסארס התפשט במהירות לשכנותיה של סין, הונג קונג ווייטנאם, לקראת סוף פברואר 2003, ואחר כך לרחבי העולם בגלל נוסעים שנשאו את המחלה. המקרה האחרון של הסארס התרחש ביוני 2003. בהתפרצות זו הסארס הדביק 8,069 בני אדם וגרם למותם של 775 אנשים. הסארס נעלם באותה מהירות ופתאומיות שבה הופיע. הוא היה קטלני בעשרה אחוזים ממקרי ההידבקות.
  מאמרים נוספים בנושא
 

  יש דרכים להתמודד עם השפעת - ד"ר אריה אבני
יש דרכים להתמודד עם השפעת - ד"ר אריה אבני כדי לשמור על הבריאות צריך להשקיע, בעיקר התנהגותית. כלכלית כספית? מניעת מחלות שדורשת הוצאות זעירות: מי חמצן, סודה לשתיה, שמן קוקוס, חומץ תפוחי עץ, ויטמין די ואבץ.
 
 
  שפעת - דרכים טבעיות לטיפול במחלה
שפעת - דרכים טבעיות לטיפול במחלה אם המערכת החיסונית שלכם נחלשה בעקבות עבודה מאומצת, מתח, תזונה או מחלה, הסבירות שלכם ללקות בשפעת גבוה יותר.
 
 
  הנחיות לאבחון וטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות
הנחיות לאבחון וטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות חוקרים טוענים שפעילות פשוטה כמו: רחיצת ידיים, לבישת מסיכה וחלוק עשויים למלא תפקיד חשוב בבלימת הפצתה של השפעת.
 
 
  שפעת - כיצד נסכל את מגיפת השפעת

 
 
  מפת התחלואה הלאומית בשפעת

 
 
  שפעת - מידע והנחיות משרד הבריאות