מידעתא - הקמת אתרים
 
      my  -data.co.il      טל. 052-3751200     
   


דף הבית >> My-Data >> דפי בריאות >> דפי בריאות - מאמרים חדשים >> יהיו מזונותיך תרופותיך
 

 
 

 אכילה נכונה מונעת מחלות ומטפלת בהן - נילי גולן יהיו מזונותיך תרופותיך- הרמב"ם

נילי גולן  נילי גולן

מנהלת פורטל מידעתא
מידענות, ניהול תוכן
ניהול וקידום אתרים 

גבעת יואב
רמת הגולן 12946
טל: 0775163321 

niligo@my-daata.com
 
 
אכילה נכונה מונעת מחלות ומטפלת בהן
 
בתווך בין הרפואה הקונבנציונאלית לבין הרפואה האלטרנטיבית או הטבעית בויכוח בנושא טיפול במחלות נמצא האדם הפשוט. מי שאינו עוסק במחקר יומיומי בנושא התרופות שהוא לוקח, ההיפך הוא הנכון, הוא מקבל ועושה. יש הלוקחים תרופות במשך שנים ואינם חושבים לבדוק מהן התגובות ומהן הסכנות של לקיחת תרופות אלה והאם יש אלטרנטיבות. הרופאים מצידם אינם עוסקים באלטרנטיבות, כי התרופה זו הדרך היחידה שהם מכירים. הם למדו באקדמיה וממשיכים ללמוד בשוק הפרטי, שם מצליחים להשפיע עליהם, לעיתים בדרכים שיווקיות בלתי הגונות בעליל.

עם פתיחת האינטרנט בפני הציבור, נמצא שאנשים ונשים רבים מנסים לדלות מידע באתרי הרפואה והבריאות. עם המידע הם מגיעים לרופאים שמבטלים אותו מכל וכל. נכון, המידע מסובך וצריך לכלול בו הרבה מאד פרמטרים כדי להחליט על טיפול זה או אחר וגם לקחת בחשבון את תופעות הלוואי האפשריות. הרופא בדרך כלל אינו משתף את החולה בהחלטות אלו, כי מה הוא יודע או מסוגל להבין! רק כאשר התלונות חוזרות על עצמן הוא מחליף תרופה באחרת באותו הליך.
לאחרונה, יצא בהוצאת פוקוס, ספר אשר יכול להוציא אותנו: את החולים, הבריאים ואת הרופאים מהמעגל הזה. הספר: יהיו מזונותיך תרופותיך של פטריק הולפורד וג'רום ברן מבקרים קשות את השיטה המסחרית שמאחורי מתן התרופות ומציעה דרכים אחרות – טבעיות. המחברים מביאים מידע רב על מחלות כרוניות (מלבד הסרטן, שלדעתם יש להקדיש לו ספר מיוחד), על התרופות המשמשות לטיפול בבעיות אלו, תופעות הלוואי שלהן, הסכנות בלקיחתן והשילוב בין התרופות השונות. הפתרון לדעתם של פטריק הולפורד וג'רוםברן נמצא ברובו במזון שאנו אוכלים. לכן, אם אתם סובלים ממחלה מסוימת ראוי שתפתחו את הספר בעמוד המתאים ותפתרו אותה על ידי אכילה נכונה המתאימה למחלתכם ולקיחת תוספי תזונה מתאימים. כי כבר היפוקראטס, במאה הראשונה לפני הספירה, טבע את המשפט: "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך".
 
פטריק הולפורד וג'רוםברן מביאים דוגמאות והסברים לכמה מהמחלות הנפוצות בתקופה המודרנית. בחרתי להציג בקיצור את דעתם בשני תחומים: מחלות לב ודלקות מפרקים. להסבר מעמיק ומורחב מומלץ לקרא את הפרקים המוקדשים לנושאים אלו בספר: יהיו מזונותיך תרופותיך, הוצאת פוקוס 2008.
 
מחלות לב
במקום להוריד את לחץ הדם בעזרת חוסמי תעלות הסידן, תרופות משתנות ואחרות העלולות לפגוע במערכות הגוף, הטיפול החלופי ההגיוני יהיה לשתות כמות מספקת של מים, לאכול יותר ירקות ופירות עשירים באשלגן ומגנזיום, לאכול זרעים עשירים במגנזיום ולהפחית את צריכת המלח. ולקחת תוספי תזונה כמו: נוגדי חמצון וקואנזים Q10.
להורדת רמת הכולסטרול והטריגליצרידים ממליצים המחברים ליטול חומצות שומן מסוג אומגה-3 (שמן דגים). לדעתם,  דבר זה הוא חובה לכל החולים במחלות לב וכלי דם. המחברים מביאים לקורא סקירה של מחקרים אקראיים ומבוקרים שהתפרסמה ב-2004, שהעלתה כי תוספי שמן דגים גורמים לירידה של 29% בממוצע ברמת הטריגליצרידים, 12% בכולסטרול הכללי ו-32% ב-LDL. בנוסף, שמני דגים מעלים את ה-HDL ב- 10% ויש להם גם תכונות נוגדות-דלקת. ככלל, הם פועלים הרבה יותר טוב מסטטינים, שלהם תופעות לוואי קשות ביותר, ויש להם יתרונות רבים אחרים.
המחברים אינם ממליצים לכם לזרוק את התרופות לפח. הם מציעים לכם לשתף פעולה עם הרופא שלכם, ספרו לו על השינויים בתזונה ובאורח החיים שלכם כדי להפחית ככל האפשר את הצורך שלכם בתרופות. רצוי שתדעו מהם ערכי המטרה התקינים שיאפשרו לכם להפסיק את הטיפול התרופתי, כמו למשל רמת כולסטרול נמוכה מ-200 מ"ג/דצ"ל או לחץ דם נמוך מ-130/85. לאחר שתתחילו ליישם את ההמלצות התזונתיות שלנו בחיי היומיום, תוכלו לעקוב אחר השפעתן.
 
כאבי פרקים
הגורם הנפוץ ביותר לכאב הוא דלקת אודם ונפיחות שמעידים על כך שהמערכת החיסונית שלנו מגיבה לאתגר כלשהו, כגון זיהום או חוסר איזון. רוב המחלות הכרוניות, כולל מחלת העורקים הכליליים, סרטן ואלצהיימר, קשורות בתהליכים דלקתיים, אולם המחלות שגורמות בצורה פעילה לכאב, במיוחד דלקת מפרקים, הן אלה שלרוב מטופלות בתרופות להפחתת הדלקת.
נטילת תרופות נוגדות-דלקת היא בעצם התעלמות מהגורמים שהובילו לבעיה. במקרה של דלקת מפרקים, הגורם הראשוני עשוי להיות אלרגיה למזון או חסר בשומני אומגה-3. מה גם שתרופות להפחתת הדלקת גורמות לתופעות לוואי מרובות ואף למוות. ידוע המקרה של הורדת התרופה וייוקס מהמדפים, אבל הדבר אמור גם על תרופות נוספות שהמידע על תופעות הלוואי שלהן אינו מועבר לציבור הרחב.
המחברים מביאים תוצאות מחקרים וסקרים המעלות את התועלת בלקיחת תוסף התזונה: גלוקוזמין בשילוב עם כונדריטין ן MSN או מגא גלופלקס בלשוננו, מכיוון שהגלוקוזמין מסייע לחיזוק הסחוס מסביב למפרקים, הוא עשוי לזרז את ההחלמה של פגיעות סחוס חמורות, כגון נקע של הקרסול או של האצבעות ופציעות שריר. באמצעות חיזוק הסחוס הגלוקוזמין עוזר גם למנוע פגיעות עתידיות.  ה כונדרויטין גורם לאלסטיות של הסחוס וה MSN שהוא תרכובת של גופרית, מעורב בכמה תהליכי מפתח בגוף, כולל שליטה בכאבים, דלקת, נטרול רעלים ובניית הרקמות. לאחרונה, החלו להצטבר הוכחות מדעיות אודות יעילותה של הגופרית לשיכוך כאבים ולטיפול בדלקת מפרקים. באחד המחקרים קיבלו המשתתפים 3-1 גרם של אחת הצורות היעילות ביותר של גופרית – מתיל סולפוניל מתאן (MSM).שילוב זה הוכח כיעיל במיוחד.
אולם ישנם גם מוצרי מזון העשויים להקל הכאב: תבלין הכורכום, הידוע גם ברפואה המסורתית, 
כשות, צמח הלבונה וכן תוספי תזונה נוגדי חמצון ושומני אומגה 3.
אז, אל תזרקו את התרופות, לאחר קריאת הפרק הרלבנטי לבעייתכם, שתפו את הרופא ושנו את הרגלי התזונה שלכם. לאחר תקופה לא ארוכה תרגישו בהבדלים ותוכלו להוריד את מינון התרופות.
 
בספר: יהיו מזונותיך תרופותיך תוכלו למצוא מידע גם על: סוכרת, הורמונים, דיכאון, אסתמה, הפרעות קשב
ועוד וגם המלצות כיצד לשנות את המערכת כדי לקדם את הרפואה הנכונה והבריאות הטובה.
 
נילי גולן
 
 
 
 
 
 
  לקריאה נוספת
   

דיאטה בפסח

דיאטה בפסח קבלתי היום טיפ מסדרת טיפים על אכילה בפסח. שם הטיפ הוא: "פחות מצה יותר אוכל" האמנם? ובהמשך, הסברים מלומדים מה כדאי לאכול ומה לא, ואני שואלת את עצמי: האם קוראי הטיפים הללו אינם יודעים דברים אלו?
 

ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות

ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות בעבר חשבו כי לויטמין D תפקיד חשוב בבניית עצמות. היום קוראים מדענים בארצות הברית להוסיף ויטמין D לתזונה כדי למנוע סרטן. כולל סרטן השד, המעי הגס, השחלות וסרטנים נוספים.
 

חומץ להרזייה

חומץ להרזייה חומץ שורף שומנים וגורם לירידה בשומנים בדם וב BMI
 

לא לסופגניות !!

לא לסופגניות !! חג החנוכה בפתח, ועימו, איך לא - הסופגניות. לכל אלו שלא יכולים לוותר על המסורת או על התענוג, החליטו שרה שטרן –קטיעי ואלונה פרנקל דיאטניות מיחידת הדיאטה של המרכז הרפואי הלל יפה, לצייד אתכם במתכונים....
 

10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם

10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם אוכלים ביצים בגלל החלבון, חמוציות נגד דלקות בדרכי השתן ובצל כי יש בו נוגדי חמצון? תתפלאו, אבל יש בהם הרבה יותר מזה.
 

אבקות חלבון ותחליפי ארוחה

אבקות חלבון ותחליפי ארוחה אימון בעצימות גבוהה שאחריו הגוף לא מקבל את החלבון לו הוא זקוק, עלול לפגוע ברקמת השריר הקיימת, שעמלתם קשות להשיגה.
 

מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך?

מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך? בזכות העובדה, שכיום נמצאים בידינו האמצעים לייצר תוספי תזונה, באפשרותנו לספק אותם לגופנו ברמות המיטביות. הרמות המיטביות הללו, הן הרמות שהוכח בספרות הרפואית שהן מועילות לבריאות
 

קפאין - סם ממכר

קפאין - סם ממכר כדי שנאזן את צריכת הקפאין שלנו ראוי שנקרא את הספר: להעיר את שוטי הקפה. המידע והעובדות יזעזעו אותנו ויטילו עלינו את מלוא כובד האחריות לבחירה.
 

האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות

האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות "ריפוי דורש מחויבות לשינוי" אומר ד"ר ראו. אם אינכם מרגישים טוב, אתם חייבים לשנות כיוון ולנסות משהו חדש.
 

כיצד נחזק את המערכת החיסונית ?

האם המוצרים המבטיחים לנו ולילדינו לעבור את החורף עם מינימום התקררויות וחוליים אכן מחזקים את המערכת החיסונית שלנו?
 
מידעתא - סרוק לנייד


 
נילי גולן - פייסבוק
 


 

התחברות למנהלים
 

                     כתבו אלינו        הצטרפו לקורס חינם להקמת אתרים  
מאמרים בנושאי בריאות המפורסמים באתר, אינם תחליף לייעוץ מיקצועי. רצוי לפנות ישירות לכותב המאמר להבהרות  

מידעתא

בלוג

בניית אתרים

דפי בריאות

מידענות

מאמרים חדשים - בריאות


מאמרים חדשים - מידענות
גלקטוסמיה

תזונה ודיאטה

 אתרים


מפת האתר
צרו קשר
blog


מהפכה בגבעת יואב? ייצוג נשים בהנהלה החלקאית
ותודה לאורלי וגיא ולחברת החשמל
אחיותי הנשים - ייצוג נשים בהנהלה החקלאית
רק 5 ימים לסגירת החשמל של פנינה
לפנינה סימנה לא יהיה חשמל - מי אשם?
כיצד הפכתי למטרה נעה בפייסבוק
ושוב מלחמה בדרום
מדוע אני נוסעת לחו"ל ומתנצלת? או צדק תיירותי
כמה נשים וגברים ימותו מסרטן, בדרום רמת הגולן וכמה יחלו עד שמישהו יעלה ספק קטן בקשר למספרם הרב?
למטיילי הכנרת שלום רב

מצגת סמינרשת 2 - הקמת חנות
מצגת סמינרשת מס' 1 שאלות - הקמת אתרים
צעדים ראשונים
כיצד מתחילים?
עיצוב האתר
כתיבת תוכן
דומיין - שם מתחם לאתר
קידום האתר ברשת
קידום אתרי תיירות
הגדרות דואר
כלים מתקדמים
מידענות
בנה אתר 


רפואת ילדים
אנדוקרינולוגיה
שפעת
אורטופדיה
גריאטריה
הומיאופתיה
מחקרים וסקרים
מיכשור רפואי ובריאותי
נוירולוגיה ילדים
רפואה טבעית
רפואה מרחוק
רשלנות רפואית
אנטי אייג'ינג
דפי בריאות - מאמרים
מוצרי בריאות ותוספי תזונה


 

קורס - בניית אתרים
הקמת אתרים - חדש

ייצוג נשים בהנהלה החקלאית - מאמר משישי בגולן
יש דרכים להתמודדות נגד השפעת - דר אריה אבני
דרכים לטיפול בשפעת - נילי גולן
הנחיות משרד הבריאות לטיפול בשפעת
הנחיות לטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות
הומיאופתיה - טיפול בשפעת
סופגניות חנוכה אינן אויב! מאת רחל גרנות, דיאטנית
דיאטת HCG (ד"ר סימונס) כל האמת ורק האמת! - יורם בן אבו
מה שהטבע נותן לנו - פרות הקיץ - סיגלית שמיר
אוטיזם - חשיבות האבחון המוקדם


ואם אתה מוכרח לאהוב - שמאי גולן
הוספת אתר תיירותי למפת העולם
חדש - העלאת מצגת לאתר שלכם
יתרונות המסחר האלקטרוני
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק א
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק ב

 שבועות וצריכת חלב הגיונית
אם אתה צורך חלב כדאי שתראה את הוידאו הבא
החלב מסוכן – סכום הרצאתו של ד"ר דני קרת
מדוע לפילים אין בריחת סידן
ד"ר אבני מדבר על צריכת החלב
קישורים - אי סבילות לחלב

שבועות - גבינות וקלוריות
ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות
חומץ להרזייה
לא לסופגניות !!
10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם
אבקות חלבון ותחליפי ארוחה
מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך?
קפאין - סם ממכר
האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות
כיצד נחזק את המערכת החיסונית ?

לייב סיטי
ספינדן
גבעת יואב
נעלי דר קומפורט
האוניברסיטה החברתית
ד"ר אשחר
מכון רון
מידרסים
Gie Water
Midot Technology

 

 - מפת האתר  -  הפוך לעמוד הבית  -   הוספה למועדפים   -  חזור למעלה    -  טל. 0775163321  -  web@my-daata.com  -