מידעתא - הקמת אתרים
 
      my  -data.co.il      טל. 052-3751200     
   


דף הבית >> My-Data >> דפי בריאות >> רשלנות רפואית >> היכן כשלה הרפואה?
 

 
 

  היכן כשלה הרפואה?  - על ספרו של ד"ר אלי הר לב

הממסד הבריאותי מטפל בתרופות ותלוי בתעשייה, שמעונינת ברווחים הנוצרים מהמחלות שלנו. האם נוכל לטפל במחלות ובמערכת בספר: היכן כשלה הרפואה?

  נילי גולן

מנהלת פורטל מידעתא
מידענות, ניהול תוכן
ניהול וקידום אתרים 

גבעת יואב
רמת הגולן 12946
טל: 0775163321 

web@my-daata.com
את האימרה: "יותר אנשים חיים מסרטן מאשר מתים ממנו" ניתן להרחיב לדעתו של ד"ר אלי הר לב מחבר הספר: היכן כשלה הרפואה? לכל המחלות הכרונית. ידוע, כותב הר לב שתהליך השתנות הגנטיקה איטי ואורך זמן. ולכן, אי אפשר לייחס את העלייה הדרמטית במקרי מחלות הלב, הסרטן ושאר מחלות הניוון הכרוניות לשינויים גנטיים. לדעתו, הגורמים לשכיחות מחלת הסרטן ומחלות הניוון הכרוניות האחרות המאפיינות את בני דורנו, הינם כמעט אך ורק תלויי סביבה ואורח-חיים.

לכך יש שתי השלכות מעשיות חשובות: הראשונה היא שיש למנוע מראש ומלכתחילה את הסיבות להיווצרות המחלות הללו, והשנייה, שאם המחלות נוצרו ואין מנוס מטיפול ניתוחי או תרופתי (או שניהם), הרי לאחר שניצלו חיי החולה, ההחלמה האמיתית כרוכה בהסרת הסיבות שגרמו בראשונה להיווצרות המחלה. ביטולן של הסיבות הראשוניות למחלות הניוון הכרוניות פירושה רפואה מונעת, שהינה סביבה מונעת ואורח-חיים מונע. 
מדוע אם כך, המערכת הרפואית אינה עוסקת ברפואה מונעת? ד"ר הר לב מתאר את הפעילות ה"בריאותית" השלילית, המאפיינת את מרכיביה השונים של המערכת המכונה בפיו בשם: "תעשיית הבריאות".
- הרופאים נותנים למטופליהם תרופות במקום להדריכם בניהול אורח-חיים נכון ולהזהירם ממזון קלוקל ומלא רעלים ושאר מפגעים בריאותיים.
- בתי-החולים מתהדרים בחדרי ניתוח משוכללים ובמספר הניתוחים הרב שהם מבצעים מדי שנה.
- חוקרים מפרסמים מאמרים מדעיים לעשרות אלפיהם אודות מחקרים שערכו, שיטות טיפוליות חדשניות ואמצעים טכנולוגיים-רפואיים שפיתחו, כאלה העומדים בחזית המדע הרפואי ובחזית הטכנולוגיה הרפואית.
- חברות התרופות מפתחות תרופות חדשניות לבקרים ומעגנות אותן בפטנטים לרוב. אחרות מתהדרות במכשור רפואי חדשני ומהפכני.
- הממסד הרפואי אינו מפנה תקציבים לאיכות הסביבה ולטוקסיקולוגיה סביבתית, אשר מטרתן היא מניעת מחלות. אינו מזהיר את הציבור מפני מזון מלאכותי עתיר רעלים? אינו  מעמיד לרשות הציבור משלם המיסים את נתוני התפשטות המחלות, כולל סטטיסטיקות מעודכנות?
- רשויות החוק, אינן מעמידות לדין ושופטות בחומרה בעלי מפעלים המזהמים את סביבתנו? אינן תובעות בקרה מתמדת ומערכת אכיפה יעילה ומחמירה על התוספים המוכנסים למוצרי המזון  (חומרים משמרים, חומרי צבע ועוד) שלנו, כמו גם למוצרי הקוסמטיקה וההיגיינה האישית?

תעשיית ה"בריאות" פורחת – אבל עימה פורחים גם הסרטן, מחלות הלב, אלצהיימר, מחלות קשות ואף סופניות. בינתיים, תעשיית ה"בריאות" ניזונה היטב ואף בשפע מן המחלות, מה שמביא בהכרח למסקנה שהיא מעוניינת בהמשך שגשוגן ואף בהגברתן.
 
הקורא הנבון יתהה: המדובר פה רק בשלומיאליות? חוסר מודעות? או שמא חוסר ההיגיון התהומי שתואר, זה המתייחס לשמירה על בריאותו של האזרח משלם המיסים, נובע באופן בלתי נמנע מההיגיון הפנימי של המערכת הכלכלית-פוליטית שלנו, מעצם המבנה שלה?

התשובה מכילה, כנראה, את כל שלושת המרכיבים האלה, אולם נראה שהבכורה נתונה למבנה המערכת הכלכלית-פוליטית של העולם המערבי. הבנתה של מערכת זו מצביעה על שורש הבעיה – אך גם על פתרון אפשרי.
לכן, במקום שהמערכת הבריאותית תעסוק בריפוי מחלות עדיף שהיא תעסוק במניעתן. נכון, הרווחים של חברות התרופות ויצרניות המכשור הרפואי ינסקו, כמו גם היוקרה של חוקרי הרפואה והרופאים, אולם בטווח הרחוק מחיר הרפואה המודרנית, שכבר היום קשה לשאת בנטל שלו ירד פלאים, ורמת הבריאות תעלה. 
 המזור לתחלואי העולם המערבי לא יימצא בתרופות החדשות – לא בפיתוח שיטות אבחון מתקדמות, ולא ביישום שיטות טיפוליות חדשניות ושאר מעשי להטים טכנולוגיים רפואיים – אלא ברפואה המונעת.

מהי רפואה מונעת?

משמעותה של רפואה מונעת הינה אחת: יצירת סביבה ואורח-חיים המונעים מראש ומלכתחילה את היווצרות המחלה, את הטמנת זרעיה.

אחד העקרונות החשובים של הרפואה המונעת חייב להיות הימנעות עד כמה שאפשר – ורצוי באופן מוחלט – מצריכת מוצרי מזון מעובדים - מתועשים וגם כאלה שעברו שינוי גנטי מלאכותי טוען הר לב. הדברים תקפים במיוחד לגבי ילדים, הצורכים דגני בוקר וחטיפי מזון בכמויות גדולות, וגם ניזוקים יותר מהאדם הבוגר בטווח הארוך, וגם הפסקה גורפת של שימושבחומריםפעילי שטח הנפוצים באבקות כביסה ומוצרי היגיינה אישית, חומרים כמוSLS  שהם למעשה דטרגנטים חזקים המשמשים לקרצוף רצפות מוסכים מהשמן והגריז שדבקו בהם. ה SLS גורם לפגיעה ממשית בחלבון העור ובכך מקטין את עמידותו של העור בפני מזהמים חיצוניים. הוא חדיר לעור ולרקמות הגוף האחרות ויוצר בגוף פעילות הדומה לזו של הורמון האסטרוגן, אשר עודף שלו הינו גורם מוכר וידוע ברפואה להיווצרות סרטן השד וסרטן הרחם אצל נשים ולהקטנת הפוריות – ואף לאימפוטנציה – אצל גברים. ואומנם, בדיקות הראו שדגים שחיו במקווי מים אליהם הוזרמו שפכים המכילים חומרים דומים שינו את מינם והפכו לנקבות – ראיה בדוקה להשפעתם של חומרים אלה על המערכת ההורמונאלית.
אלה רק מעט מהדוגמאות שמביא ד"ר אלי הר לב בספרו : היכן כשלה הרפואה?

מדוע מוסיפים היצרנים חומרים מלאכותיים ומזיקים אלו  למוצרי הקוסמטיקה וההיגיינה האישית שלנו? שואל הכותב והתשובה שהוא מביא פשוטה להפליא: הם זולים, וטוען גם שאילו מערכת הבריאות והמימסד הבריאותי היו מטפלים בתופעות מעין אלו ולא במחלות הנגרמות על ידן לא הייתה נוצרת התלות המתמשכת והגוברת של בני האדם במערכת. זו אולי הסיבה שמערכת הבריאות אינה עוסקת ברפואה מונעת היא – כי היא אינה מעוניינת להיאבק כנגד עצמה!! כנגד האינטרסים של כל אחד ממרכיביה. האינטרס המובהק של חברות התרופות הוא להגדיל את מכירותיהן (ורווחיהן). הרופאים מכוונים על ידי מערכת הבריאות למתן תרופות לא בהם האשם, אלא במערכת הרפואית בכללותה, הפרטית והציבורית, מכיוון שאין היא בנויה לטפל בסיבות למחלות, היא מבוססת על מתן תרופות. ומכיוון שנצרכת היא לתרופות הריהי תלויה, כאמור, בתעשיית התרופות גם בתעשיית המכשור והאבזור הרפואי. והללו, שתיהן, מטרה אחת להן עשיית רווחים. התוצאה הבלתי נמנעת היא שגם המערכת הרפואית-ציבורית שלנו – כולל הרופאים בעלי הכוונות הטובות ביותר – משולבים הם כולם בעסק האדיר, קרי, תעשיית ה"בריאות". זוהי הינה, בפועל, תעשיית מחלות, שכן לשם שגשוגה תלויה היא במחלות. מתקיימת היא עליהן ואף נבנית מהן.


 

תעשיית הבריאות פועלת על פי אמות-מידה מסחריות בלבד – כפי שפועל כל עסק מסחרי אחר. הקשר שלה ל"בריאות" הוא מסחרי-אינטרסנטי גרידא, שכן הרווח הוא זה הקובע את מדיניותה של תעשייה זו כמו גם את החלטותיה האופרטיביות ואת אופן ביצוען – בדיוק כפי שהוא גם קובע את אופן התנהלותו של בנק. ומכיוון שתעשיית ה"בריאות" פועלת מתוך מטרה להגדיל את רווחיה ככל האפשר, הרי מאליו נהיר וברור הוא שאין היא מעוניינת בהדברת המחלות (הכרוניות, בעיקר) – התורמות, כאמור, לקיומה ולשגשוגה. ההפך הגמור. היא רוצה בהתפשטותן והגברתן. וכפי שמוכיחות הסטטיסטיקות היא מצליחה בכך!

כמה מפליא הוא שתעשיית ה"בריאות" פועלת באותן שיטות עצמן המזכירות גם את אחותה בתחום הקוסמטיקה. גם חברות ה"יופי" משווקות מוצרים שנועדו לטפל ב"פגמים" (מדומים, כמובן) בגופנו. שהרי המסר המועבר אלינו,
הן מתעשיית ה"בריאות" והן מתעשיית הקוסמטיקה הינו, שאנו, בני-האדם, יצורים "פגומים" אנחנו. כך נולדנו. ואם לא נולדנו פגומים, אזי לפחות נעשינו כאלה עם השנים.

 ואנחנו, משוכנעים על ידי המערכת הזו, מונעים מעצמנו את הבריאות בדרך הפשוטה ביותר – רפואה מונעת.

אם עדיין יש לכם ספקות בקשר למערכת הפוליטית – מסחרית – כלכלית, ראוי שתקראו את כל 179 עמודי הספר: היכן כשלה הרפואה? של ד"ר אלי הר לב ואולי תשתכנעו לטפל במניעת מחלות ואולי תשנסו מותניכם למאבק למען מערכת בריאות טובה יותר.

 

תגובה של מחבר הספר: ד"ר אלי הרלב

גב' גולן שלום,
רציתי להגיב על התקציר לסיפרי ב"פורטל מידעתא".
אם המערכת הרפואית תטפל בסיבות למחלות (תעסוק בהדרכת הציבור לאורח חיים נכון,
לצרכנות בריאה, תפעל להקטנת הזיהום הסביבתי, וכיו"ב), אזי רווחים של חברות התרופות
וחברות המכשור והאיבזור הרפואי בהחלט לא ינסקו. להפך, הם ירדו. אדם בריא אינו זקוק
לתרופות. הטיית הדגש מהטיפול במחלות למניעתן (קרי, רפואה מונעת) לא תועיל לחברות
התרופות - אבל תועיל מאד לנו, האזרחים ולבני משפחותינו. היא תועיל גם למדינה ככלל, מכיוון
שפחות משאבים יידרשו לתחום הרפואי, כך שישאר יותר לתחומים חשובים אחרים, כמו תשתיות,
חינוך, וכיו"ב. הערך המוסף הנוסף הינו אוכלוסיה בריאה יותר ולכן גם עמידה יותר. ובמצבנו
הגיאופוליטי אני בהחלט זקוקים לכך.
בכל אופן תודה על הפרסום.
בברכה,
ד"ר אלי הרלב

 

 

קריאה נוספת

תקווה או תעתוע - ד"ר ריצ'רד דאיו וד"ר דונלד פטריק - הנהירה הכפייתית אחר חידושים רפואיים ומחירן הגבוה של הבטחות כוזבות.

מי מבריא ומי מרוויח ?
ד"ר אלישע בר מאיר, מנהל המחלקה הקרדיולוגית בבית חולים בני ציון בחיפה, אינו חוסך שבטו מהמערכת הבריאותית בה הוא עובד. הוא מסתמך על הספר: תקווה או תעתוע של ד"ר ריצ'רד דאיו וד"ר דונלד פטריק, רופאים אמריקאיים המבקרים את רפואה בארצם ועל פרופ' אליק אבירם, שהתאים את הספר למציאות הישראלית. ד"ר אלישע בר מאיר טוען שדווקא בימים אלה, בהם דנים על תרופות מצילות חיים ועל סל התרופות, כדאי לבדוק מה באמת מציל חיים.
מדור גלריה, עיתון הארץ 14/01/2008

 

בריא לתמיד - המיתוסים של הרפואה המודרנית - עד כמה אתם מכירים את הרפואה העכשווית? בחנו את עצמכם ותיווכחו. שאלון מספרם יוצא הדופן של ד"ר מארק היימן וד"ר מארק ליפוניס: "בריא לתמיד".
בריא לתמיד - כוחה של הרפואה הטבעית - הספר שובר את מיתוס התרופות, שרק מסוות את התסמינים ואינן מטפלות בגורמים למחלות.


Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
מידעתא - סרוק לנייד


 
נילי גולן - פייסבוק
 


 

התחברות למנהלים
 

                     כתבו אלינו        הצטרפו לקורס חינם להקמת אתרים  
מאמרים בנושאי בריאות המפורסמים באתר, אינם תחליף לייעוץ מיקצועי. רצוי לפנות ישירות לכותב המאמר להבהרות  

מידעתא

בלוג

בניית אתרים

דפי בריאות

מידענות

מאמרים חדשים - בריאות


מאמרים חדשים - מידענות
גלקטוסמיה

תזונה ודיאטה

 אתרים


מפת האתר
צרו קשר
blog


מהפכה בגבעת יואב? ייצוג נשים בהנהלה החלקאית
ותודה לאורלי וגיא ולחברת החשמל
אחיותי הנשים - ייצוג נשים בהנהלה החקלאית
רק 5 ימים לסגירת החשמל של פנינה
לפנינה סימנה לא יהיה חשמל - מי אשם?
כיצד הפכתי למטרה נעה בפייסבוק
ושוב מלחמה בדרום
מדוע אני נוסעת לחו"ל ומתנצלת? או צדק תיירותי
כמה נשים וגברים ימותו מסרטן, בדרום רמת הגולן וכמה יחלו עד שמישהו יעלה ספק קטן בקשר למספרם הרב?
למטיילי הכנרת שלום רב

מצגת סמינרשת 2 - הקמת חנות
מצגת סמינרשת מס' 1 שאלות - הקמת אתרים
צעדים ראשונים
כיצד מתחילים?
עיצוב האתר
כתיבת תוכן
דומיין - שם מתחם לאתר
קידום האתר ברשת
קידום אתרי תיירות
הגדרות דואר
כלים מתקדמים
מידענות
בנה אתר 


רפואת ילדים
אנדוקרינולוגיה
שפעת
אורטופדיה
גריאטריה
הומיאופתיה
מחקרים וסקרים
מיכשור רפואי ובריאותי
נוירולוגיה ילדים
רפואה טבעית
רפואה מרחוק
רשלנות רפואית
אנטי אייג'ינג
דפי בריאות - מאמרים
מוצרי בריאות ותוספי תזונה


 

קורס - בניית אתרים
הקמת אתרים - חדש

ייצוג נשים בהנהלה החקלאית - מאמר משישי בגולן
יש דרכים להתמודדות נגד השפעת - דר אריה אבני
דרכים לטיפול בשפעת - נילי גולן
הנחיות משרד הבריאות לטיפול בשפעת
הנחיות לטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות
הומיאופתיה - טיפול בשפעת
סופגניות חנוכה אינן אויב! מאת רחל גרנות, דיאטנית
דיאטת HCG (ד"ר סימונס) כל האמת ורק האמת! - יורם בן אבו
מה שהטבע נותן לנו - פרות הקיץ - סיגלית שמיר
אוטיזם - חשיבות האבחון המוקדם


ואם אתה מוכרח לאהוב - שמאי גולן
הוספת אתר תיירותי למפת העולם
חדש - העלאת מצגת לאתר שלכם
יתרונות המסחר האלקטרוני
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק א
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק ב

 שבועות וצריכת חלב הגיונית
אם אתה צורך חלב כדאי שתראה את הוידאו הבא
החלב מסוכן – סכום הרצאתו של ד"ר דני קרת
מדוע לפילים אין בריחת סידן
ד"ר אבני מדבר על צריכת החלב
קישורים - אי סבילות לחלב

שבועות - גבינות וקלוריות
ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות
חומץ להרזייה
לא לסופגניות !!
10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם
אבקות חלבון ותחליפי ארוחה
מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך?
קפאין - סם ממכר
האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות
כיצד נחזק את המערכת החיסונית ?

לייב סיטי
ספינדן
גבעת יואב
נעלי דר קומפורט
האוניברסיטה החברתית
ד"ר אשחר
מכון רון
מידרסים
Gie Water
Midot Technology

 

 - מפת האתר  -  הפוך לעמוד הבית  -   הוספה למועדפים   -  חזור למעלה    -  טל. 0775163321  -  web@my-daata.com  -