מידעתא - הקמת אתרים
 
      my  -data.co.il      טל. 052-3751200     
   


 
 דיאטת HCG כל האמת ורק האמת!   יורם בן אבו
אם יש לכם הערות למאמר, הצלחתם או נכשלתם בדיאטה זו, נשמח לתגובותיכם בהמשך המאמר
 

דיאטת HCG היא בין הדיאטות הפופולאריות ביותר כיום בארץ ובעולם.
הסיבה לפופולאריות של דיאטת HCG היא כנראה אודות לשיווק מאוד אגרסיבי של משווקי הדיאטה וכמו כן, בשל העובדה שניתן לבצע את הדיאטה בבית מבלי ללכת לפגישות עם דיאטנים או לשמוע הרצאות ולקחת חלק בקבוצות תמיכה.
כל מה שנדרש מכם בכדי לבצע את הדיאטה, זה להפטר מחבילת מזומנים של כ-1000 ש"ח תמורת ספרוני הדרכה, סרט מדידה ותוסף תזונה חסר כל יעילות ממשית.
רופאים, דיאטנים קליניים, אנדוקרינולוגים, מוסדות בריאות רשמיים ועוד מומחים וגופים רבים יוצאים נגד דיאטת HCG ובכל זאת נדמה שהדיאטה ממשיכה לצבור פופולאריות בארץ ובעולם.
למה?
מה יש בדיאטה הזו שעושה אותה מצליחה (מבחינה שיווקית)?
כיצד מבצעים את הדיאטה? והאם באמת אפשר לראות תוצאות בדיאטה?
על כל השאלות הללו אני אנסה לענות בכתבה שבפניכם…

דיאטת HCG משנות ה-50 ועד היום

ראשית, אפתח בסקירה המתארת את התפתחותה של דיאטת HCG משנות ה-50 ועד היום. דיאטת HCG פותחה בשנות ה-50 ע"י אנדוקרינולוג בריטי בשם אלברט סימונס.
מממצאי מחקרים שונים שד"ר סימונס ביצע בהודו, הסיק ד"ר סימונס כי טיפול באמצעות מתן זריקות הורמון HCG עשוי לגרום לירידה במסת השומן מבלי לפגוע במסת השריר. ד"ר סימונס פרסם ב-1954 את ממצאיו במאמר בכתב העת המדעי לרפואה ה-Lancet ואף כתב ספר בשם Pounds and Inches המתאר את פרוטוקול הדיאטה (ניתן לצפות בעותק של הספרון בקישור הבא).
ד"ר אלברט סימונס טיפל בדיאטת HCG בבית חולים ברומא, איטליה ואת הטיפול ביצע לפי פרוטוקול הדיאטה שפיתח, פרוטוקול שכלל טיפולי זריקות HCG ותפריט דל קלוריות (כ-500 קלוריות).

 


ד"ר סימונס

לאחר מותו של ד"ר סימונס החלו מרפאות שונות ברחבי ארה"ב להציע טיפולים לירידה במשקל לפי שיטת ה-HCG והדיאטה נעשתה מאוד פופולארית, במיוחד בגלל השיווק המאוד אגרסיבי שהשלה את הצרכנים כי טיפולי ה-HCG מעודדים ירידה מהירה במשקל עם תחושת רעב מינימלית, ללא תחושת החולשה האופיינית למי שמבצע דיאטה חריפה של 500 קלוריות ביום. "והדובדבן שבקצפת", המשווקים הנמרצים אף טענו כי הטיפול ב-HCG יגרום להם לשריפת השומן באזורים נקודתיים כמו: בטן, ירכיים, מותניים ובחלק האחורי של הידיים. מיותר לציין כי ההבטחות הללו מעולם לא אוששו באופן מדעי.

בשנת 1975 נקט ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי) בצעדים מגבילים בכדי למנוע את הפרסום הכוזב והוא חייב את המפרסמים להוסיף לפרסומים השונים אודות הדיאטה, הצהרה ובה נאמר כי טיפולי HCG לא הוכחו כטיפולים יעילים לירידה במשקל וכי אין שום עדות משמעותית כי טיפול -HCG מגביר את הירידה במשקל מעבר לירידה שנובעת מצמצום הצריכה הקלורית או שהטיפול מפחית את תחושת הרעב וגורם לשריפת שומנים ממוקדת באזורים מסוימים בגוף. ב-1976 הכריח ה-FTC (לשכת המסחר האמריקאית) לשלוח את ההצהרה הזו בכתב לכל המטופלים שלהם שהתחייבו לטיפול (ראה קישור).

צעדים אלו גרמו להיעלמותה של דיאטת HCG מארה"ב, אם כי במדינות אחרות דוגמת הולנד, הדיאטה הייתה עדיין פופולארית ואף זכתה לעידוד מצד העיתונות העממית שהמליצו על הדיאטה. התעניינות רבה של הציבור בדיאטת HCG ותלונות רבות שנתקבלו מצד מטופלים בדיאטה גרמה למוסדות הבריאות בהולנד לבצע מחקר שיבדוק את יעילותה של הדיאטה. החוקרים ההולנדים סקרו מחקרים רבים אשר בדקו את השפעת הטיפול בהורמון HCG על הירידה במשקל ולהלן המסקנות שנבעו מהמחקר המעמיק שביצעו: אין שום עדות מדעית לכך שהטיפול ב-HCG גורם לירידה במשקל, טיפול ב-HCG לא מעודד שריפת שומן מקומית ולא מדכא תחושת רעב או מעודד תחושת well-being. החוקרים המליצו לנקוט בצעדי מניעה כנגד רופאים המטפלים בהורמון ה-HCG למטרות ירידה במשקל (ראה קישור).

בשנת 2007 יצא לאור ספר בשם The Weight Loss Cure "They" Don't Want You to Know About, הספר נכתב ע"י המחבר קווין טרודו (Kevin Trudeau), חסר השכלה בתחום התזונה, אך בעל עבר עשיר בשיווק ופרסום. בספרו "מכר" טרודו להמונים את "בשורת דיאטת ה-HCG" כפתרון האולטימטיבי לירידה במשקל.
קווין טרודו טען בספרו כי רשויות הבריאות קשרו קשר עם חברות התרופות למנוע את הטיפול ב-HCG על מנת לאפשר לחברות התרופות לגרוף הון ממכירת תרופות ההרזיה שלהם. למרות שקווין טרודו הורשע בעברו בעברות שונות כמו: גניבה והונאת כרטיסי אשראי ופרסום כוזב ולמרות שהוא ריצה עונש מאסר ונקנס במיליוני דולרים על מעשיו, זה לא מנע ממיליוני אנשים לרכוש את ספרו ולהתחיל את דיאטת HCG (מקור המידע).

בשנים האחרונות, דיאטת HCG תפסה תאוצה רבה ברחבי העולם וגם בישראל. את מקומם של זריקות ה-HCG החליפו טיפות הומיאופתיות שיצרניהם מבטיחים לצרכנים כי הטיפות הן בעלות השפעה זהה לזו של הטיפול בזריקות HCG. ה-FDA יצא נגד אותם יצרנים והוציא מכתבי אזהרה לשבעה יצרני מוצרי HCG הומיאופתיים. במכתבי האזהרה נתבקשו היצרנים להפסיק את ההצהרות חסרות הבסיס בדבר יעילותם של מוצרי HCG הומיאופתיים שמעולם לא אושרו ע"י ה-FDA למטרות ירידה במשקל (מקור מידע).

גם בישראל יצא משרד הבריאות נגד דיאטת HCG ואף פרסם במרץ 2012 אזהרה מפני השימוש במוצרי הדיאטה ופעל לתפיסת מוצרי HCG אשר יובאו מחו"ל (ראו דיאטת HCG אזהרת משרד הבריאות). לגביי מוצרי HCG הומיאופתיים, הרי שאין שום מוצר HCG הומיאופתי שרשום במשרד הבריאות הישראלי (ראו רשימת מוצרים הומיאופתיים המאושרים ע"י משרד הבריאות).

אם אתם חושבים שכל הצעדים הללו גרמו להפסקת השיווק של דיאטת HCG, אתם טועים! הציבור דורש "פתרון פלאים להרזיה" ומשווקים חרוצים מספקים את הדרישה וגורפים על הדרך הון רב. משווקים כדוגמת: ד"ר ראול רודריגז וגם אואנה ליבוביץ מקבלים במה בתכנית של אודטה ומהללים את נפלאות דיאטת HCG. הם מוכרים לציבור הרחב את דיאטת HCG בצורה שתהיה יותר קלה לעיכול ע"י מוסדות הבריאות. הם טוענים כי המוצר שלהם הוא חומר צמחי המדמה פעילות הומיאופתית של HCG.
בכתבה אחרת שכתבתי על דיאטת HCG תיארתי את הטענה הזו בתגובה לתגובות הקוראים, באופן הבא: כאילו זו מילה מאוד פופולארית בישראל. הם מוכרים מוצר שהוא כאילו הומאופתי והוא כאילו פועל כמו הורמון HCG שכאילו מסייע להרזיה.
החשיפה האוהדת בתכנית של אודטה והפעילות האינטנסיבית של משווקי הדיאטה בפייסבוק ואתרי אינטרנט נוספים תרמו להגברת מכירות מוצרי דיאטת HCG.
קהל גדול של מבקשי "פתרונות פלא להרזיה" מילא את כיסם של משווקי הדיאטה בממון רב וזה כלל לא שינה להם שבכתבות שונות בעיתונים המובילים צוין כי דיאטת HCG הינה בגדר "שרלטנות ובהונאה לשמה, שעלולה אף לסכן את הבריאות."

אם לסכם בקצרה את התפתחותה של דיאטה HCG משנות ה-50 ועד היום. הרי שבמקורה דיאטת HCG היתה דיאטה דלת קלוריות שהרעיון המרכזי בה היה טיפול בהורמון HCG שניתן באמצעות זריקות לפי פרוטוקול מסוים. למרות שיעילות הטיפול להרזיה באמצעות ההורמון מעולם לא הוכחה באופן חד משמעי זה לא מונע מיוצרי "דיאטת HCG החדשה" למכור להמונים תרסיסי "כאילו" המיוצרים לכאורה ממרכיבים צמחיים או מאצות ים, שאמורים לחקות את פעילות הורמון ה-HCG. דרך אגב, אותם משווקים לעולם לא ידרשו להוכיח את טענותיהם וזאת משום שהם לא טוענים כי התוסף שלהם מדמה את פעילות ההורמון אלא, הם טוענים שהתוסף שהם מוכרים "מדמה פעילות הומיאופתית של ההורמון". ההבדל הוא שפעילות הומיאופתית של ההורמון מעולם לא הוכחה, אז כמובן שגם לא ניתן להוכיח פעילות שמדמה פעילות הומיאופתית.
ולכן, כל מה שנשאר מדיאטת סימונס המקורית, זה רק תפריט של 500 קלוריות שאין כל צל של ספק שמי שניזון מתפריט של 500 קלוריות ביום, אכן יירד במשקל.

בכתבה על דיאטת HCG שנערכה ע"י לי אברמוביץ עבור ערוץ 2נמסר כי חברת ביוטק המייצרת את תוספי ה-HCG, מכרה עד כה כ-50,000 בקבוקונים (עשו חישוב כמה זה יוצא), מדובר בפופולאריות רבה ובכסף רב שמשווקי הדיאטה גורפים.

הביקורת נגד הדיאטה

הביקורת כנגד דיאטת HCG מתרכזת בעיקר סביב השאלה האם הטיפול בהורמון האמתי אכן יעיל לטיפול בהשמנה. הביקורת כלל לא עוסקת בשאלה האם כל אותם תוספים צמחיים דמויי פעילות מדומה, אכן מסייעים להרזיה. התופעה הזו של תוספי תזונה בעלי יעילות מדומה ופיקטיבית כלל לא זוכה לביקורת או התייחסות מדעית.
הסיבה לכך, היא משום שזה נראה ברור ומובן מאליו שאם יעילותה של דיאטת HCG מעולם לא הוכחה, אז בטח ובטח שגם כל המוצרים שמתיימרים לחקות את דיאטת המקור אינם יעילים!
להלן לקט עמדות של ארגונים שונים העוסקים בתחום התזונה על דיאטת HCG (המקורית, לא המדומה).

משרד הבריאות הישראלי – משרד הבריאות מזהיר את הציבור בישראל שלא לרכוש מוצרי דיאטה וירידה במשקל המכילים HCG דרך אתרי אינטרנט. הורמון ה – HCG איננו מאושר על ידי משרד הבריאות להרזיה (קישור לאזהרת משרד הבריאות על דיאטת HCG).
ב-26 לדצמבר 2011 נשלח מכתב מטעם הועדה לבדיקת הטעיית הציבור של משרד הבריאות אל מנכ"ל חברת טבעון ביוטק ואל מנכ"ל חברת אל. טי פאוור טכנולוג'יס ובו הם נתבקשו להסיר מסרים מטעים באתר שלהם או להציג סימוכין לטענותיהם. (קישור למכתב שהוצא ע"י הוועדה לבדיקת הטיית הציבור בנושא דיאטת HCG). בחוזר שפורסם ב-12 לאוגוסט ע"י משרד הבריאות הישראלי נאמרו הדברים הבאים על מוצרי דיאטת HCG: מוצרים אלו מבטיחים הבטחות שווא לציבור ואת ה"הפתרון המלא לבעיית עודף המשקל", באמצעות דיאטת רזון קיצונית, ושלל הבטחות כמו "שינוי מנגנון חילוף החומרים וחיסול מאגרי השומן המיותרבגוף", ו"איתחול מחדש של הגוף כך שהוא לא יצבור עודף שומן בעתיד". המשווקים את הדיאטה אף טוענים כי הדיאטה "טבעית", "אינה פוגעת בגוף", "לא מפרקת רקמת שריר אלא שומן עודף". לטענה זו אין כלל תימוכין מדעיים. המסרים שבדיאטות אלה אינם ניתנים להוכחה ואף עלולים להטעות את
הציבור ולהזיק לבריאותם של המבצעים את הדיאטה הקיצונית. הטעיית הציבור חמורה אף יותר, מפני שנטען כי "אין צורך להתעמל או לבצע פעילות גופנית בזכות השימוש בתוסף התזונה", דבר המחמיר עוד יותר את דילול רקמת השריר (קישור למקור).

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן במשרד המסחר והתעשייה בישראל - אתר משרד התעשיה מפרסם את הודעתו של הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. "היזהרו מדיאטת ד"ר סימונס המכונה גם דיאטת HCG" הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר ההוגן הורתה לחברת L.T POWER TECHNOLOGIES, המשווקת את שיטת ההרזיה של דר' סימונס, להסיר מידית את הפרסומים בחשד להטעיה. פרסומי החברה כי הדיאטה בריאה מפרקת את השומן המיותר בגוף אך לא פוגעת בשרירי הגוף, ואינה מזיקה לגוף" לא הוכחו ,על פי משרד הבריאות.

משרד הבריאות, יצא בהזהרה לציבור שלא לרכוש מוצרי דיאטה וירידה במשקל המכילים HCG מאחר שאינו מאושר לצרכי הרזיה (קישור למקור הידיעה).

מנהל התרופות האמריקני – "ה-FDA מציע לקהל הצרכנים להתרחק מכל מוצרי דיאטת HCG "ההומיאופתים" שנמכרים כטיפות, תרסיסים וכדורים" . ה-FDA מיידע את ציבור הצרכנים כי הסיבה לירידה במשקל בדיאטת HCG היא בשל תפריט הדיאטה דל הקלוריות, שאותו מונחים לבצע הלקוחות וכי ביצוע דיאטה דלת קלוריות ללא פיקוח רפואי, עשוי לפגוע בבריאות (קישור למקור המידע).

האגודה האמריקנית לרפואה בריאטרית – בנייר עמדה של האגודה האמריקנית לרפואה בריאטרית נכתב כי: שיטת סימונס (דיאטת HCG) להרזיה, איננה מומלצת ושימוש ב-HCG למטרות ירידה במשקל, איננו מומלץ (קישור למקור המידע).

המגזין של האגודה הרפואית האמריקנית JAMA – אין שום עדות סטטיסטית משמעותית שמצביעה על הבדל בין הנבדקים שטופלו ב-HCG לבין אלו שנטלו פלסבו בכל שלב שהוא במהלך המחקר (קישור למקור).

המגזין המקצועי לרפואת משפחה – טיפול להשמנה ב-HCG לא הראה שום ערך מוסף מזו של תמיסת סליין (תמיסת מלח שאין בה שום מרכיב פעיל) (קישור למקור).

המגזין האמריקאי לתזונה קלינית (AJCN) – לטיפול ב-HCG אין שום ערך מוסף מזה של פלצבו (טיפול דמה) בירידה במשקל, הפחתת שומן מקומית או הפחתת תחושת רעב (קישור למקור).

המגזין הבריטי לפרמקולוגיה קלינית – אנו מסיקים, כי אין שום עדות מדעית כי טיפול ב-HCG יכול להוות טיפול יעיל בהשמנה, הוא לא גורם לירידה במשקל, לא גורם להפחתה מקומית בשומנים שבגוף, לא מפחית את תחושת הרעב ולא גורם לתחושת well-being (קישור למקור).

מיו קליניק – אנשים בדיאטת HCG יכולים לרדת במשקל וזאת משום שהדיאטה מגבילה את צריכת הקלוריות לתפריט תזונה של 500 עד 800 קלוריות. צריכת כמות כה קטנה של קלוריות עשויה לגרום לירידה זמנית במשקל, אך לצריכה כה מועטה של קלוריות יש גם סיכונים כגון: יצירה של אבנים בכליות, קצב לב לא סדיר וחוסר איזון באלקטרוליטים שאחראים על תפקוד תקין של שרירי הגוף ומערכת העצבים (ראה קישור).

האגודה האנדוקרינית – HCG הוא חלבון ולכן כאשר הוא ניטל דרך הפה הוא מתפרק והופך ללא פעיל. מרבית המוצרים ההומיאופתיים מדוללים ברמות כה גבוהות שהם כלל לא מכילים את החומר הפעיל. אתרי אינטרנט שמפרסמים את מוצרי ה-HCG שלהם, כלל לא מפרסמים את המרכיבים הקיימים במוצרים שלהם. אפילו, כאשר המרכיבים מצוינים בתווית המוצר, אין שום בטחון שפירוט המרכיבים בתווית המוצר אכן תואמת למרכיבי המוצר בפועל. המוצרים עשויים להכיל פחות או יותר מכמות המרכיבים המצוינים בתווית ואף עלולים להכיל חומרים מזיקים אחרים שלא צוינו על גבי התווית. אפילו כאשר מצוין כי המוצר הוא מוצר טבעי, אין זה אומר שהוא בטוח! (ראה קישור).

איזה סיפורי דיאטה מוכרים לכם בארץ?

בארה"ב מוכרים את דיאטת HCG בכל מיני צורות שונות ומשונות, החל מזריקות של ההורמון האמתי וכלה בטיפות ותרסיסים הומיאופתיים אמתיים ומזויפים של HCG.

מה בארץ?

תרסיס דיאטה מאצות ים

ממה שהצלחתי להבין, הרי שבארץ מרבית משווקי הדיאטה מוכרים לציבור את דיאטת HCG כשילוב של פרוטוקול הדיאטה של ד"ר סימונס בשילוב עם תוסף תזונה הנמכר כתרסיס שמכיל אצות ים. איזה אצות יש בתוסף? המשווקים לא ממש מציינים זאת באתרי האינטרנט שלהם (יש שמציינים זאת על גבי המוצר) ואלו שכן מציינים את המרכיבים, לא מציינים את כמויות המרכיבים השונים במוצר.
מה שהמשווקים כן מתארים בהרחבה, זה שהאצות שלכאורה קיימות בתוסף שלהם, הן בעלות השפעה הומיאופתית המדמה את פעילות הורמון ה-HCG.
מבדיקה של מוצר דיאטת HCG הנמכר בארץ מצאתי כי אחד המשווקים מצהיר כי מרכיבי המוצר הם: מים, אלכוהול, מיצוי של אצות אונדריה חומות, למינריה והאי זאו. יש שמוסיפים גם סלניום ויש שימכרו לכם את ערכת הדיאטה עם תה ירוק.
בשירות הלקוחות של האתר prodiet (שלמיטב הבנתי מנוהל ע"י בועז שוורץ וד"ר ראול רודריגז) נאמר לי כי התרסיס שהם מוכרים בשם ProHcg+ מכיל את המרכיבים הבאים: ג'ינסנג סיבירי, ג'ימנמה ואת אצות הים למינריה והאי זאו.

לא נראה לכם מוזר שמשווקים שונים מוכרים מוצרים שונים ובאופן מפתיע כל המוצרים אמורים לחקות את פעולת הורמון ה-HCG? אני מקווה שאתם לא מאמינים שבאמת כל כך קל לרקוח תכשיר שמדמה את פעילותו של הורמון כזה או אחר.

כאשר מחפשים במקורות מדעיים מידע על האצות השונות שמרכיבות לכאורה את התוסף שבו משתמשים לביצוע "דיאטת HCG" מגלים שהמידע הקיים הוא מצומצם ואיננו מספק בכדי לקבוע באופן חד משמעי שצריכת האצות יכולה לגרום לירידה במשקל.
צריכת אצות כדוגמת למינריה (Laminaria) והאי זאו (Sargassum Seaweed) יכולות להשפיע על בלוטת התריס (להגביר את פעילות הבלוטה ואת חילוף החומרים) בגלל ריכוז היוד הגבוה שבאצות.
אצות חומות שנקראות אונדריה (Undaria pinnatifida) מכילות חומר שנקרא fucoxanthin שבמספר מחקרים מאוד מצומצם נראה כי לחומר הזה יכולה להיות השפעה על ירידה במשקל, אך כמות המחקרים ואיכותם עדיין איננה מספקת בכדי לקבוע באופן חד משמעי שהחומר יכול אכן לסייע לאנשים לרזות.
קיים מחקר יחיד שנעשה על בני אדם, והבעיה במחקר הזה היא שאחד החוקרים במחקר הזה עובד בחברה מסחרית שיש לה פטנט על החומר. לכן, חשוב לקחת את הנתון הזה בחשבון ולהתייחס למחקר בספקנות המתאימה. במחקר נוסף שבדק את יעילות ה-fucoxanthin בירידה במשקל על עכברים, נמצא כי אומנם החומר יעיל להרזיה, אך הבעיה היא שבכדי להשיג אפקט דומה על בני אדם יש צורך לצרוך כ-280 גרם של fucoxanthin ביום. וזה לא דבר פשוט או זול לצרוך כמות כזו מהחומר.

מה שאתם צריכים להבין שזה לא דבר חדש שמשווקים ממולחים משתמשים במחקרים מדעיים בכדי למכור לכם מוצרי הרזיה שלא ממש עובדים.
לדוגמא בסקירה המדעית הזו (שבדקה את מהימנותם של חומרים שונים שמשווקים כתכשירי הרזיה בארה"ב) נבדקו מספר חומרים שבהם עושים שימוש בתוספי תזונה לירידה במשקל (גם ה-fucoxanthin נבדק בסקירה) ומסקנות החוקרים היו רק לקפאין ולתה ירוק יש מספיק ממצאים שיתמכו בטענות בדבר ההשפעה שלהם על הגברת חילוף החומרים.
גם בסקירה הזו ניתן לראות כי ג'ינסנג סיבירי שנמצא בתכשיר של רודריגז שייך לקבוצת התוספים שאין לגביהם מספיק ממצאים בכדי להכריע אם יש להם השפעה על הירידה במשקל או שאף הם בעלי השפעה שלילית על הירידה במשקל. גם לגביי ג'ימנמה קיימים ממצאים מועטים שמצביעים על היכולת של מיצוי הצמח להשפיע על דיכוי הטעם של סוכרים והפחתת רמת הגלוקוז בדם. אך, חשוב לציין כי מדובר במספר מחקרים מועט שנעשה על בעלי חיים ולא על בני אדם וכמו כן השפעת החומר הפעיל נבדקה במינון מסוים ומדויק של החומר.

מאוד חשוב להבין שכאשר בודקים יעילות או השפעה של חומר מסוים, למינון הנבדק במחקר יש חשיבות רבה על תוצאות ומסקנות המחקר.
האם במוצרי דיאטת HCG של המשווקים השונים קיים מינון מדויק של החומר הפעיל שבאצות?
אני לא ראיתי מידע על כמויות של חומר פעיל בתוספי התזונה השונים.
ומה גם שכאשר המשווקים טוענים כי מדובר בתכשיר בעל השפעה הומיאופתית, הרי שאין להם שום מחויבות להכניס את החומר הפעיל למוצר.

את הקשר בין תרסיסי דיאטת HCG לבין המדע, אפשר לתאר כפסאודו מדע (מתיימר להיות מדע, אך הוא לא!).
מספרים לנו סיפורים על מרכיבים שלגביהם יש מחקרים מדעיים, בדיקה קצת יותר מעמיקה תראה כי השפעת החומרים הללו על ירידה במשקל לא הוכחה באופן וודאי ומה גם שהשפעתם של החומרים תלויה בריכוזם.
מאחר ולכאורה ריכוזם של החומרים הללו בתרסיסים הנמכרים שואף לאפס, הרי שקיבלתם תרסיס חסר תועלת עם מערך שיווקי יעיל ומשומן שימכור לכם את האשליות שבהם אתם רוצים להאמין בכל מאודכם.

הפיצו את האמת ורק את האמת על הדיאטה

על דיאטת HCG כתבתי לא מעט באתרים שונים ברשת, אך בכתיבת כתבה זו השקעתי זמן רב בכדי למצוא את מקורות המידע המהימנים ביותר.
אין לי שום אינטרס כספי בנושא ומה שהניע אותי לכתוב את הכתבה, זה הרצון לספר את האמת למי שמחפש אותה באינטרנט.
אם אתם מתכוונים לבצע את דיאטת HCG, אני מציע לכם לגשת לאיש מקצוע (דיאטן קליני) או לקבוצות תמיכה של דיאטה ולקבל ייעוץ מקצועי בכדי לרדת במשקל ולא להתפתות למעשיות שמוכרים לכם באינטרנט.

אם גם לכם חשובה האמת, אתם יכולים להפיץ את בשורת האמת על דיאטת HCG.
אתם מוזמנים ללחוץ על כפתור הלייק בפייסבוק או בגוגל פלוס (ראו כפתורים בצד שמאל), להעתיק את הכתבה או חלקים ממנה לאתרי רשתות חברתיות, פורומים, אתרים ובלוגים פרטיים.
הפיצו את הכתבה במיילים או בכל דרך אחרת בכדי שהאמת תגיע לכמה שיותר אנשים.

בברכה,

יורם בן אבו  

מקור: http://www.fitlife.co.il/archives/2590
Read more: http://www.fitlife.co.il/archives/2590#ixzz25hbNkqKf

 
תגובות למאמר בהמשך העמוד
 
 
מידעתא - סרוק לנייד


 
נילי גולן - פייסבוק
 


 

התחברות למנהלים
 

                     כתבו אלינו        הצטרפו לקורס חינם להקמת אתרים  
מאמרים בנושאי בריאות המפורסמים באתר, אינם תחליף לייעוץ מיקצועי. רצוי לפנות ישירות לכותב המאמר להבהרות  

מידעתא

בלוג

בניית אתרים

דפי בריאות

מידענות

מאמרים חדשים - בריאות


מאמרים חדשים - מידענות
גלקטוסמיה

תזונה ודיאטה

 אתרים


מפת האתר
צרו קשר
blog


מהפכה בגבעת יואב? ייצוג נשים בהנהלה החלקאית
ותודה לאורלי וגיא ולחברת החשמל
אחיותי הנשים - ייצוג נשים בהנהלה החקלאית
רק 5 ימים לסגירת החשמל של פנינה
לפנינה סימנה לא יהיה חשמל - מי אשם?
כיצד הפכתי למטרה נעה בפייסבוק
ושוב מלחמה בדרום
מדוע אני נוסעת לחו"ל ומתנצלת? או צדק תיירותי
כמה נשים וגברים ימותו מסרטן, בדרום רמת הגולן וכמה יחלו עד שמישהו יעלה ספק קטן בקשר למספרם הרב?
למטיילי הכנרת שלום רב

מצגת סמינרשת 2 - הקמת חנות
מצגת סמינרשת מס' 1 שאלות - הקמת אתרים
צעדים ראשונים
כיצד מתחילים?
עיצוב האתר
כתיבת תוכן
דומיין - שם מתחם לאתר
קידום האתר ברשת
קידום אתרי תיירות
הגדרות דואר
כלים מתקדמים
מידענות
בנה אתר 


רפואת ילדים
אנדוקרינולוגיה
שפעת
אורטופדיה
גריאטריה
הומיאופתיה
מחקרים וסקרים
מיכשור רפואי ובריאותי
נוירולוגיה ילדים
רפואה טבעית
רפואה מרחוק
רשלנות רפואית
אנטי אייג'ינג
דפי בריאות - מאמרים
מוצרי בריאות ותוספי תזונה


 

קורס - בניית אתרים
הקמת אתרים - חדש

ייצוג נשים בהנהלה החקלאית - מאמר משישי בגולן
יש דרכים להתמודדות נגד השפעת - דר אריה אבני
דרכים לטיפול בשפעת - נילי גולן
הנחיות משרד הבריאות לטיפול בשפעת
הנחיות לטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות
הומיאופתיה - טיפול בשפעת
סופגניות חנוכה אינן אויב! מאת רחל גרנות, דיאטנית
דיאטת HCG (ד"ר סימונס) כל האמת ורק האמת! - יורם בן אבו
מה שהטבע נותן לנו - פרות הקיץ - סיגלית שמיר
אוטיזם - חשיבות האבחון המוקדם


ואם אתה מוכרח לאהוב - שמאי גולן
הוספת אתר תיירותי למפת העולם
חדש - העלאת מצגת לאתר שלכם
יתרונות המסחר האלקטרוני
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק א
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק ב

 שבועות וצריכת חלב הגיונית
אם אתה צורך חלב כדאי שתראה את הוידאו הבא
החלב מסוכן – סכום הרצאתו של ד"ר דני קרת
מדוע לפילים אין בריחת סידן
ד"ר אבני מדבר על צריכת החלב
קישורים - אי סבילות לחלב

שבועות - גבינות וקלוריות
ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות
חומץ להרזייה
לא לסופגניות !!
10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם
אבקות חלבון ותחליפי ארוחה
מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך?
קפאין - סם ממכר
האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות
כיצד נחזק את המערכת החיסונית ?

לייב סיטי
ספינדן
גבעת יואב
נעלי דר קומפורט
האוניברסיטה החברתית
ד"ר אשחר
מכון רון
מידרסים
Gie Water
Midot Technology

 

 - מפת האתר  -  הפוך לעמוד הבית  -   הוספה למועדפים   -  חזור למעלה    -  טל. 0775163321  -  web@my-daata.com  -