מידעתא - הקמת אתרים
 
      my  -data.co.il      טל. 052-3751200     
   


דף הבית >> My-Data >> דפי בריאות >> אנטי אייג'ינג >> אנטי אייג'ינג או סודות היופי, הבריאות ואריכות החיים
 

 
 

 אנטי אייג'ינג או סודות היופי, הבריאות ואריכות החיים
בעקבות ספרו של ד"ר ניקולאס פריקול: סודות האנטי אייג'ינג

יותר מכל אנחנו רוצים בריאות ואריכות חיים. כפטריות לאחר הגשם צצים מכונים ומומחים היודעים יותר מכולם כיצד לעשות זאת ואנחנו הולכים אחריהם כעדר כבשים!

  נילי גולן

מנהלת פורטל מידעתא
מידענות, ניהול תוכן
ניהול וקידום אתרים 

גבעת יואב
רמת הגולן 12946
טל: 0775163321 

web@my-daata.com
מה אנחנו רוצים יותר מכל – בריאות כמובן או במילים אחרות אנחנו רוצים למכסם את אורך החיים שלנו ואת איכותם. לכן, צצים כפטריות לאחר הגשם מכונים ומומחים היודעים יותר מכולם כיצד לעשות זאת ואנחנו הולכים אחריהם (בכל פעם אחרי רעיון אחר) כעדר כבשים שאין להם רועה.

הרועה או הרועים אמורים היום להיות מערכות הרפואה והרופאים, אשר הצליחו להאריך את תוחלת החיים שלנו בעשרות שנים (מ 47 בשנת 1900 ל 77 בשנת 2002), אולם עליה וקוץ בה: ככל שמתארכים חיינו כך אנחנו נתונים למפגעים בריאותיים רבים יותר. מחלות כגון:  סרטן, מחלות קרדיולוגיות ועוד. הרפואה משקיעה משאבים רבים ומצליחה במידה רבה לטפל במחלות גיל אלו. אולם, יש הטוענים כי את מרב המאמצים יש להשקיע במניעה. לצורך המניעה אנחנו נדרשים: להתעמל, לאכול פחות בעיקר סוכרים, לשתות הרבה מים, לא לעשן, להימנע מזיהומי אויר, לבצע בדיקות שגרתיות, להפעיל את המוח, להוריד מתח, להיות פעילים מינית, לשמור על ניקיון השיניים, לעשות מדיטציה ועוד כהנה וכהנה ובעיקר לצרוך תוספי תזונה שיפחיתו את נזקי תהליך ההזדקנות ויחליפו תאים ורקמות פגועים בתאים בריאים.

כשמדובר באורח חיים, הדברים פשוטים יותר ותלויים בהחלטות אישיות, אולם ההמלצות של הדוגלים ברפואת האנטי אייג'ינג  לצרוך תוספי תזונה הוא נושא שנוי במחלוקת. רוב רובם של הרופאים טוען שדי באכילה נכונה ומאוזנת, הם מוצאים שחסרים מחקרים המוכיחים את יעילותם והקיצוניים שבהם מבקרים את תעשיית תוספי התזונה שמטרתה גריפת רווחים ותו לא.  

הדוגלים בצריכת תוספים למטרות  Anti Agingטוענים, שרק אכילה של מוצרים אורגנים מספקת את התצרוכת של הויטמינים והמינרלים הדרושים ומוסיפים שהרמה המאושרת על ידי ה FDA האמריקאי והמקובלת בעולם היא נמוכה מהתצרוכת המתאימה. הם מוכיחים הצלחות קליניות וממליצים על צריכה של ויטמינים ונוגדי חימצון כמו: ויטמין A,  ויטמין C, ויטמין E, בטא קרוטן, קו אנזים Q10, סלניום אבץ, פיקנוגנול.
הורמונים כמו: טסטוסטרון – הורמון המין הגברי,
DHEA הורמון המיוצר בבלוטת יותרת הכליה, מלוטינין המשפיע על מצבי העירות והשינה, הורמון גדילה.
תוספים מומלצים נוספים  - חומצה אלפא-ליפואית, אומגה-3, אבץ פיקולינט, גינקו בילובה,
פוספטידילסרין ועוד.

מבולבלים?

אחת ההמלצות המופיעות במסמך רקע לדיון בנושא: אנטי-אייגי'נג - חקר ההזדקנות בישראל והשלכותיו בוועדת הכנסת לענייני מחקר ופיתוח מדעי וטכנולוגי (2002) שסיכם את הנעשה בארץ בתחום זה היא לערוך בדיקות מעבדה מקיפות, אשר חלקן לא ניתנות במסגרת סל הבריאות, כגון: בדיקות הורמונאליות, בדיקת רמות ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו, בדיקות ספציפיות לגורמי סיכון למחלות לב, מחלות מטבוליות וסמנים לסרטן, בדיקת צפיפות העצם, בדיקה רפואית יסודית, במידת הצורך גם בדיקות גנטיות. כן מומלץ לערוך בדיקות של ריכוז, זיכרון וכושר למידה. בהתאם לתוצאות הבדיקות ובעזרת מומחה להחליט על לקיחתם של התוספים הדרושים. כמו כן, יש לערוך בדיקות ממוגרפיה לבדיקת שד ואת הבדיקות לאיתור מוקדם של גידולים ממאירים.

 

האם רפואת האנטי אייג'ינג אכן משיגה את יעדיה?

בדו"ח המוזכר לעיל ובכתבות רבות בעיתונות מבוקרת רפואת האנטי אייג'ינג קשות.

משוב לכל הטענות פרופ' קרסו, מנהל המחלקה הנוירולוגית, מרפאת הכאב והמרפאה לרפואה משלימה בבית החולים הלל יפה, עוסק בתחום ומנהל מרפאה לעיכוב תהליכי הזדקנות. פרופ' קרסו מדגיש כי האנטי-אייגי'נג הוא אינטגרציה טיפולית ברמה גבוהה של שיטות טיפול המקובלות בתחום הרפואה הקונבנציונאלית. באופן זה ניתנים למטופל שירותי רפואה מונעת ברמה גבוהה, אשר סל הבריאות הממלכתי אינו מספקם. קופות החולים נוטות לתלות את מצבו הבריאותי של המטופל בגורמים גנטיים, ואינן ערות לאפשרויות הטיפול הקיימות בגורמי סיכון משמעותיים נוספים. כמו כן לרופא המשפחה אין הכלים המצויים בידי מרכז רפואי המתמחה באנטי-אייג'ינג בכדי לשלב בין תחומי הרפואה השונים. לכן הוא אינו מסוגל לספק אבחנה מדויקת לגבי מצב בריאותו של החולה, אשר תסייע במתן טיפול מתאים למניעה או לעיכוב תהליכי הזדקנות.

 

רפואת האנטי אייג'ינג נמצאת היום אמנם על במת הויכוח הציבורי, לכן, ראוי לקרא את ספרו של ד"ר MD  ניקולאס פריקון, "סודות האנטי אייג'ינג" או כפי שהוא נקרא באנגלית: " Dr. Perricone's 7 Secrets to Beauty, Health and Longevity" (שבעת הסודות של ד"ר פריקון על יופי, בריאות ואריכות ימים), שיצא לאור לאחרונה בהוצאת פוקוס (2008).

תוך כדי קריאה בספר נוכל לקבל תשובות מהימנות על מהות ההזדקנות, שלדעת הכותב זוהי "דלקת מתמשכת בגוף". עבודות ומחקרים רבים שנערכו עד היום, תולים בדלקת תת-קלינית מתמשכת את האשמה לכול, החל בקמטים והשמנת יתר וכלה במחלות ניווניות כרוניות כמו מחלת לב, אלצהיימר, סוגי סרטן מסוימים, דלקת מפרקים ועוד. טוען ד"ר פריקון.

ד"ר פיריקון אינו חושש מחוסר הכרתה של קהילת הרופאים והמדענים בעובדה שדלקת זו היא אחד הגורמים להזדקנות ומחלות. הוא שולח את המתבלטים והמבקרים לאתר האינטרנט של הספרייה הרפואית הלאומית (National Library of
Medicine
) של ארה"ב, לגלות מאות מחקרים המאשרים זאת, כולל מחקר שדווח לאחרונה על ידי המחלקה לפיזיולוגיה של אוניברסיטת טקסס, הקובע "שהתעוררותם לפעולה של גנים דלקתיים מהווה גשר המחבר בין הזדקנות נורמאלית לבין תהליכים פתולוגיים". מחקר חדש נוסף, הפעם של אוניברסיטת קולומביה, מצא "שברוב המחלות תלויות-הגיל מופיעים סימנים ברורים המעידים על מצב דלקתי כרוני סמוי..."  

בספר זה מציע ד"ר פריקון דרכי פעולה להילחם בדלקת זו. ההכרה בדלקת ובהשפעותיה הולכת ומתפשטת, ומדענים חשובים רבים מעמידים אותה במרכז מחקריהם. בנוסף למאמצים כיצד למנוע דלקת במהלך החיים, מראים לנו פיתוחים מדעיים חדשניים ומרתקים שנוכל לעשות רבות אף מעבר למניעה – למעשה, יכולים אנו לבנות מחדש את גופנו ברמת התא. המוח, העצמות, השרירים והעור יכולים כולם ליהנות מהתהליך הקרוי התחדשות תאים.

ד"ר פריקון מודע לעובדה ששדה האנטי-אייג'ינג, היה פעם עיסוקם של סוכני מכירות המציעים אפשרויות ותוספים מפוקפקים, ואילו עתה הוא תופס את מקומו בקדמת הבמה של המחקרים המדעיים המוכרים. בכל יום מתפרסמים מחקרים חדשים, המראים שהמדע ניצב על סף הלמידה כיצד לעורר את תהליכי התיקון העצמי של התאים, שהם כנראה הכוח העיקרי היכול להביא להארכת חיים. בספר נסקרות כמה שיטות הנגישות לכל אחד.
ד" פליקון מבהיר כיצד עובדת התחדשות התאים; "זהו מדע חדיש ומדהים שיחזיר את הבריאות הרוחנית והגשמית לכל פינות הגוף, הפנימיות והחיצוניות גם יחד. בפעם הראשונה עומדים לרשותנו האמצעים והשיטות לעצור את ההידרדרות ההדרגתית של כל המערכות בגוף, הידרדרות
הבאה עם השנים. חלק מהכלים הם בני אלפי שנים, שנשכחו זה זמן רב, ומוצגים מחדש בספר זה, בעוד אחרים נתגלו זה עתה. אלה גם אלה מספקים לנו דרכי פעולה מעודכנות לדקה האחרונה, הן כדי לעכב והן כדי למנוע את השפעותיה השליליות של ההזדקנות.

קיימות גישות רבות המשפרות מאוד את יכולתנו לעכב (ולמנוע) את תחילת ההזדקנות על כל תופעותיה הבלתי רצויות. ישנם מאכלים, צמחים ותוספי תזונה שונים שהוכחו כבעלי סגולות אמיתיות להתחדשות גופנית ורוחנית. אומנם אין ביכולתנו להזיז את מחוגי השעון לאחור, אך נוכל ללמוד כיצד להאט את מהלכם – לטובתנו אנו, לטובת הקרובים לנו, לטובת קהילתנו ולטובת העולם כולו. אוכלוסייה חולה ומזקינה מהווה את הסכנה הגדולה ביותר משום שהיא מערערת את עתידנו. שבעת סודות האנטי-אייג'ינג שתמצאו כאן ייתנו לכם כלים לקדם את פני הרעה הזו, ויבטיחו שנים של פעילות, אושר ובריאות לדורות הבאים."

 ד"ר פריקון משתף אותנו ב שבעה סודות לטיפול בהזדקנות:

הסוד הראשון הוא: האצת חילוף החומרים התאי.

ד"ר פריקון מסביר מה לאכול כדי להאיץ את חילוף החומרים: חלבונים בכל ארוחה ועדיף דגי ים צפוני והימנעות מבשר אדום, פחמימות מלאות, קטניות, ירקות בצבעים שונים, מיץ נבטי חיטה ושעורה, וגם בירה, והעיקר, מאכלים שהם מעשה ידי הטבע, הנאכלים בצורתם הטבעית הטהורה. ד"ר פריקון מסביר כיצד מאכלים אלו העשירים באנטיאוקסידנטים עשויים להלחם ברדיקלים חופשיים (רדיקל חופשי הוא מולקולה חסרת אלקטרון אחד במסלולה החיצוני), וכיצד הם גורמים למניעת מחלות כמו: סרטן, מגינים על העיניים, מורידים לחץ דם,  ומסייעים לעיכוב הזקנה.

 ד"ר פריקון מאמין ברפואת האנטי-אייג'ינג, וברווחים שמעניקים תוספי התזונה ליופי. ד"ר פריקון חושב שיציאה זו נגד תוספי התזונה מזיקה, כי היא מרחיקה רבים מהאפשרות ליהנות ממתודולוגיות בטוחות ויעילות שהוכיחו את יכולתן להפחית דלקת, ובכך להוריד את הסיכון ללקות במחלות תלויות-גיל.

ד"ר פריקון מביא בשפה המובנת לכל את הסברים העדכניים והמחקרים האחרונים מאששים את עמדותיו.
 

קראו את הספר, כי גם מבלי לבזבז ממון רב, תוכלו הגיע לבריאות טובה יותר ואולי גם לתוחלת חיים ארוכה.

 

מקורות

אנטי-אייגי'נג- חקר ההזדקנות בישראל והשלכותיו - וועדת הכנסת לענייני מחקר ופיתוח מדעי וטכנולוגי (2002) 

- 20 טיפים אנטי אייג'ינג או איך לשמור על הבריאות ולהאט את תהליכי ההזדקנות - ד"ר רויטמן אלכס, מומחה לרפואה פנימית. יועץ רפואי לחברת אקטיויט- ויטמינים ומוצרי בריאות.
מאמרים נוספים באתר http://www.activit.co.il


Go Back  Print  Send Page
מידעתא - סרוק לנייד


 
נילי גולן - פייסבוק
 


 

התחברות למנהלים
 

                     כתבו אלינו        הצטרפו לקורס חינם להקמת אתרים  
מאמרים בנושאי בריאות המפורסמים באתר, אינם תחליף לייעוץ מיקצועי. רצוי לפנות ישירות לכותב המאמר להבהרות  

מידעתא

בלוג

בניית אתרים

דפי בריאות

מידענות

מאמרים חדשים - בריאות


מאמרים חדשים - מידענות
גלקטוסמיה

תזונה ודיאטה

 אתרים


מפת האתר
צרו קשר
blog


מהפכה בגבעת יואב? ייצוג נשים בהנהלה החלקאית
ותודה לאורלי וגיא ולחברת החשמל
אחיותי הנשים - ייצוג נשים בהנהלה החקלאית
רק 5 ימים לסגירת החשמל של פנינה
לפנינה סימנה לא יהיה חשמל - מי אשם?
כיצד הפכתי למטרה נעה בפייסבוק
ושוב מלחמה בדרום
מדוע אני נוסעת לחו"ל ומתנצלת? או צדק תיירותי
כמה נשים וגברים ימותו מסרטן, בדרום רמת הגולן וכמה יחלו עד שמישהו יעלה ספק קטן בקשר למספרם הרב?
למטיילי הכנרת שלום רב

מצגת סמינרשת 2 - הקמת חנות
מצגת סמינרשת מס' 1 שאלות - הקמת אתרים
צעדים ראשונים
כיצד מתחילים?
עיצוב האתר
כתיבת תוכן
דומיין - שם מתחם לאתר
קידום האתר ברשת
קידום אתרי תיירות
הגדרות דואר
כלים מתקדמים
מידענות
בנה אתר 


רפואת ילדים
אנדוקרינולוגיה
שפעת
אורטופדיה
גריאטריה
הומיאופתיה
מחקרים וסקרים
מיכשור רפואי ובריאותי
נוירולוגיה ילדים
רפואה טבעית
רפואה מרחוק
רשלנות רפואית
אנטי אייג'ינג
דפי בריאות - מאמרים
מוצרי בריאות ותוספי תזונה


 

קורס - בניית אתרים
הקמת אתרים - חדש

ייצוג נשים בהנהלה החקלאית - מאמר משישי בגולן
יש דרכים להתמודדות נגד השפעת - דר אריה אבני
דרכים לטיפול בשפעת - נילי גולן
הנחיות משרד הבריאות לטיפול בשפעת
הנחיות לטיפול בשפעת החזירים - משרד הבריאות
הומיאופתיה - טיפול בשפעת
סופגניות חנוכה אינן אויב! מאת רחל גרנות, דיאטנית
דיאטת HCG (ד"ר סימונס) כל האמת ורק האמת! - יורם בן אבו
מה שהטבע נותן לנו - פרות הקיץ - סיגלית שמיר
אוטיזם - חשיבות האבחון המוקדם


ואם אתה מוכרח לאהוב - שמאי גולן
הוספת אתר תיירותי למפת העולם
חדש - העלאת מצגת לאתר שלכם
יתרונות המסחר האלקטרוני
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק א
איך תקדם את הצימר שלך באינטרנט - חלק ב

 שבועות וצריכת חלב הגיונית
אם אתה צורך חלב כדאי שתראה את הוידאו הבא
החלב מסוכן – סכום הרצאתו של ד"ר דני קרת
מדוע לפילים אין בריחת סידן
ד"ר אבני מדבר על צריכת החלב
קישורים - אי סבילות לחלב

שבועות - גבינות וקלוריות
ויטמין D וחשיבותו למניעת סרטן ומחלות נוספות
חומץ להרזייה
לא לסופגניות !!
10 המזונות המנצחים והאחראים לבריאותכם
אבקות חלבון ותחליפי ארוחה
מהי כמות תוספי תזונה שעלינו לצרוך?
קפאין - סם ממכר
האם הסוד השוויצרי היא עוד דיאטה? או ריפוי מחדש דורש מחויבות
כיצד נחזק את המערכת החיסונית ?

לייב סיטי
ספינדן
גבעת יואב
נעלי דר קומפורט
האוניברסיטה החברתית
ד"ר אשחר
מכון רון
מידרסים
Gie Water
Midot Technology

 

 - מפת האתר  -  הפוך לעמוד הבית  -   הוספה למועדפים   -  חזור למעלה    -  טל. 0775163321  -  web@my-daata.com  -